ROYAL TERMAL OTEL - AFYON - GAZLIGÖL

Afyon Gezilecek Yerler

AFYON GAZLIGÖL TERMAL KAPLICALARI bölgesinde harika bir tatil geçirirken tarihi yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

Ülkemizin en önemli kaplıca merkezlerinden olan Afyon'da pek çok doğal güzellik ve tarihi değere sahip yapı sizleri bekliyor...

Gazlıgöl Kaplıcaları, Gecek Kaplıcaları, Sandıklı Kaplıcaları gibi Termal merkezleri, kaplıca tesisleri, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile ülkemizin görülmeye değer şehirlerinden biri Afyon. Yılın her dönemi ziyaret edebileceğiniz Afyon'da bir gezi planlıyorsanız Afyon gezilecek yerler listemize göz atmayı unutmayın...

Müzeler: Afyon Kurtuluş Savaşı'nın simge kentlerinden biri. Dolayısıyla Kurtuluş Savaşı ve mücadelesine dair birçok müze ve anıt bulunuyor Afyon'da. Afyonkarahisar Müzesi,Afyon Zafer Müzesi, Afyon Bolvadin Müzesi, Afyon Arkeoloji Müzesi,Cumhuriyet Şehitleri Anıtı ve Anıtkaya Şehitliği mutlaka görmenizi önerdiğimiz, tarhite sizi yolculuğa çıkaracak müzeler.

AFYONKARAHİSAR MÜZESİ :

Afyonkarahisar Müzesi

GAZLIGÖL KAPLICA bölgesindeki tatilinize devam ederken tarihi AFYON KALESİ ni de gezmeyi unutmayın.

Örenyerleri: Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden olan Afyon'da gezebileceğiniz pek çok örenyeri mevcut. Synnada Antik Kenti, Dokimaia Antik Kenti, Apameia Antik Kenti, İhsaniye Döğer Örenyeri, Pentapolis Kentleri, Göynüş Vadisi Açık Hava Tapınağı,Sarıçayır Kaya Mezarları görülmeye değer yerlerden.

GÖYNÜŞ VADİSİ : 

Göynüş Vadisi Açık Hava Tapınağı

APAMEİA ANTİK KENTİ : 

Apameia Antik Kenti

Kaleler: Afyon'un tarihini yansıtan bir diğer yapılar da Afyon kaleleridir. Avdalas Kalesi,Karahisar Kalesi, Sandıklı Kalesi ve Bayramaliler Kalesi'ni görmenizi öneriyoruz.

KARAHİSAR KALESİ :

Karahisar Kalesi

Camiler: Ülkemizin hemen her şehrinde olduğu gibi Afyon'da da özellikle Osmanlı devrinden kalma, mimari açıdan eşsiz güzellikte camiler bulunmaktadır. Mısri Camii,Afyon Ulu Camii,Afyon İmaret Camii,Ot Pazarı Camii, Türbe Camii Afyon camileri arasında görülmeye değer olanlardan.

İMARET CAMİİ :

Afyon İmaret Camii

Kilise ve Manastırlar: Ereğli Kaya Kilisesi ve Yedikapılar Manastırı, Hristiyan kültüründen kalma yapılardandır Afyon'daki.Tarihi kalıntılardan biri de aşağıda resmini göreceğiniz ayazini kilisesidir.  

AYAZİNİ KİLİSESİ :

Ayazini Kilisesi

Mağaralar: Mağara keşiflerine ilginiz varsa Afyon'da sizi bekleyen mağaralar seyahatinize renk katacak.Buzluk Mağarası, Kurtini Mağarası ve İnsuyu Mağarası mağaralara ilgi duyan gezginlerin uğrak noktalarından.

BUZLUK MAĞARASI :

Buzluk Mağarası

Doğal Parklar: Afyon tarihi ile olduğu kadar doğası ile görülmeye değer bir şehir. Özellikle kuş gözlemcileri için cennet niteliğinde göller ve parklar vardır.Başkomutanlık Milli Parkı,Eber Gölü, Akşehir Gölü, Acıgöl, Akdağ görülmesi gereken yerlerden.

BAŞKOMUTANLIK MİLLİ PARKI :

Başkomutanlık Milli Parkı

EBER GÖLÜ :

Eber Gölü

Phryg Vadisi: Ülkemizin en önemli trekking rotalarından olan Frig Vadisi yürüyüş yolunun bir bölümü Afyon'dan geçiyor. Doğaseverlerin favori rotalarından olan Phryg Vadisi ' nin Afyon ayağını siz de keşfedebilirsiniz.

FRİG VADİSİ : 

Phryg Vadisi

Kaplıcalar: Afyon denince akla gelen ilk şeylerden biri de kaplıca merkezleri ve termal tesisler. Termal turizmin oldukça geliştiği Afyon'da keyifle tatil yapıp dinlenebileceğiniz ve şifa bulacağınız birçok kaplıca var. Bunlardan en popüler olanları ise, GAZLIGÖL KAPLICALARI, SANDIKLI HÜDAİ KAPLICALARI ve GECEK KAPLICALARI.

GAZLIGÖL KAPLICA larının mineral değeri yüksek termal suyundan faydalanabileceğiniz ROYAL TERMAL OTEL de eğlence tatil ve sağlık sizleri beklemekte.

GAZLIGÖL OTELLERİ ne REZERVASYON İÇİN : 0535 922 8833